ČAV ČAV - Českomoravští­ amatéři vysí­lači

pokračujeme v dí­le těch, kteří­ byli první­...

Vítejte
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
Hlavní menu
Účetnictví sponzoruje

Konečné výsledky Letního QRP závodu
Konečné výsledky Letního QRP závodu na VKV 2018 jsou zde:
[odkaz]

Ještě k tomu něco napíšu.
Mirek OK1DOM
Poslal ok1dom dne Monday 27 August 2018 - 21:03:15  ::  | verze pro tisk

Předběžné výsledky Letního QRP závodu
Předběžné výsledky Letního QRP závodu na VKV 2018 jsou zde:
[odkaz]

Prosím, zkontrolujte, zda jsem se někde v tabulce neuklepl, zda jsou všechny údaje správně.
Na přání pošlu errorlogy.
Mirek OK1DOM
Poslal ok1dom dne Wednesday 15 August 2018 - 00:52:23  ::  | verze pro tisk

Deklarované výsledky Letního QRP závodu
Deklarované výsledky Letního QRP závodu na VKV 2018 jsou zde:

[odkaz]

Prosím překontrolujte, zda je obsažen i váš deník.
Začínám přepisovat naštěstí jen jeden papírový deník do EDI formátu. Potom začnu vyhodnocovat. Do pátku by měly být zde vyvěšeny předběžné výsledky.
Mirek OK1DOM
Poslal ok1dom dne Tuesday 14 August 2018 - 20:07:18  ::  | verze pro tisk

Potvrzování deníku z Letniho QRP zavodu na VKV
Kolegové, odjíždím teď na 3 dny pryč, takže příjem deníků budu potvrzovat až po návratu, čili asi ve čtvrtek před půlnocí.
Omlouvám se, ale jinak to nejde.
Mirek OK1DOM
Poslal ok1dom dne Tuesday 07 August 2018 - 11:00:24  ::  | verze pro tisk

Pozvánka na Letní QRP závod na VKV
Nechte v letních vedrech odpočívat své silostroje a neriskujte jejich přehřátí. Bohatě stačí základní tcvr, gelový akumulátor a pár hliníkových trubek. Letní QRP závod na VKV je letos v neděli 05.08.2018. Podmínky si můžete projít zde: [odkaz]

Všechny zve Mirek OK1DOM
Poslal ok1dom dne Thursday 19 July 2018 - 08:03:32  ::  | verze pro tisk

Night of Nights
Před devatenácti lety byly zrušeny pobřežní stanice vysílající CW zprávy pro lodě. Parta nadšenců koupila jednu budovu a zařízení udržují v chodu. Každý rok se sejdou bývalí zaměstnanci a vysílají do prázdna. Krásné ale smutné. Říkají tomu Night of Nights a bude to jako každý rok 12.7. Poslechněte si.
[odkaz]
Poslechové zprávy je možno posílat na -email-

Info od OK2BUH + OK2BOB - Díky
Poslal ok1dom dne Sunday 08 July 2018 - 22:11:03  ::  | verze pro tisk

Nové znění vyhlášky č. 155/2005 Sb. o tvorbě volacích značek
Čeští ouřadové, místo aby vydali novou vyhlášku, libují si v nepřehledných novelizacích. Nicméně díky letitému úsilí radioamatérů došlo vyhláškou č. 103/2018 k nápravě nebo odstranění některých nesmyslů z vyhlášky č. 155/2005 Sb.

Doporučujeme Vaší pozornosti zejména tuto část:

13. V § 9 odst. 3 písm. j) bod 6 zní:

„6. volací značky začínající OL0 až OL9 a dvě nebo více písmen nebo číslic, přičemž poslední musí být písmeno, se přidělují pouze pro zvláštní příležitosti k dočasnému užívání, a to jen na dobu trvání těchto příležitostí. Z ustanovení tohoto odstavce jsou vyjmuty volací značky začínající OL5 a dvě nebo tři písmena,“.

14. V § 9 odst. 3 písm. j) se za bod 6 vkládá nový bod 7, který zní:

„7. volací značky začínající OL5 a dvě nebo tři písmena se přidělují klubovým stanicím subjektů registrovaných u specifických mezinárodních uskupení sdružujících skupiny radioamatérů stejné zájmové, popřípadě profesní činnosti nebo přímo klubovým
stanicím subjektů reprezentujících tato mezinárodní uskupení, přičemž dvě nebo
tři písmena za číslicí 5 představují zkratku názvu takového specifického mezinárodního
uskupení nebo vyjadřují jeho specifickou činnost,“.

Dosavadní bod 7 se označuje jako bod 8.

Vypadá to, že za příležitostné značky se již nebude platit nekřesťanské výpalné. Děkujeme všem, kdo se zasloužili o tuto změnu!

[Napsal ok4rm]
Poslal ok4rm dne Thursday 28 June 2018 - 14:16:20  ::  | verze pro tisk

Výsledky Zimního QRP závodu na VKV 2018
Konečné vyhodnocení se mi poněkud protáhlo, jelikož jsem se snažil si práci zjednodušit :). Krásný protimluv, ale tak už to v životě bývá.
Dosud jsem otrocky vyplňoval tabulku s údaji o stanici poctivě údaj po údaji. Poté jsem odečetl chyby a vygeneroval výsledky, podle kterých jsem tabulku přerovnal. Jednoduché. Nebavilo mne to, i pojal si úmysl otrockou práci poněkud ulehčit. Měl jsem k dispozici tabulku vygenerovanou programem, v podstatě nic složitého ji naimportovat a místo otročiny jít na jedno a více dle nálady. Sloupce byly v jiném pořadí, ale co je to na nás, tohle se zmákne. Sloupce bryskně přeházeny, ale obsah buněk nešel zarovnat vlevo/vpravo/doprostřed, byl jako když hází slepicím. Takže zeditovat buňky a vyházet mezery. Nebylo to úplně ono, ale to se vsákne. Začal jsem vkládat chybné body a co to - ono to někde nechce počítat! Nějaké blokové operace, jako že to v buňkách je číslo, tak to nevzalo ani náhodou. Jednotlivé změny buňku po buňce občas prošly, občas ne. Takže sloupec okopírovat vpravo mimo tabulku a ručně vpisovat do jednotlivých buněk v příslušném sloupci. Tak tohle zabralo, konečně tabulka začala vypadat k světu. Pečlivě tabulku vzít do bloku, nechat přerovnat pořadí podle dosažených výsledných bodů a uff, ven s tím a natáhnout nohy a tělo.
A teď teprve začal mazec. Maily, že údaje jsou špatně, že vysílali odjinud, s jiným zařízením. Tak jsem se znovu ponořil do tabulky a zjistil, že zatímco ručně psané buňky vlevo se přerovnaly správně, tak některé vpravo počínaje lokátorem zůstaly na původní pozici, jako když je buňka uzamčená proti přepisu. Čert byl skryt v detailu, že některé se přerovnaly. Jelikož jsem viděl zjevnou změnu, tak jsem to dále nekontroloval, Neměl jsem šanci rychle zjistit, že je něco špatně, na to je příliš mnoho údajů a namátková kontrola seděla.

Takže tady je výsledek našeho zimního snažení:
[odkaz]

GL! Mirek OK1DOM
Poslal ok1dom dne Saturday 24 March 2018 - 13:16:26  ::  | verze pro tisk

90. výročí letu (a pádu) vzducholodi ITALIA
Dne 20. března 2018 v 17 hodin začíná setkáním radioamatérů v Národním technickém muzeu akce radioklubu OK1KLV okolo výročí letu vzducholodi Italia. Od tohoto dne do 20. října 2018 bude OK1KLV vysílat jako stanice do diplomu 90th Anniversary Nobile expedition on North Pole - Airship ITALIA.
Dne 30. května 2018 bude v Národním technickém muzeu soubor přednášek na téma letu a pádu vzducholodi Italia a okolností kolem toho. Bude tam pracovat příležitostná stanice OL90ITALIA.

Podrobnosti budou průběžně doplňovány zde:
[odkaz]
Podmínky diplomu:
[odkaz]

Všechny vás zvu.
Mirek OK1DOM
Poslal ok1dom dne Saturday 17 March 2018 - 21:29:54  ::  | verze pro tisk

Předběžné výsledky Zimního QRP závodu na VKV 2018
Zde je odkaz na předběžné výsledky:
[odkaz]

Letos jsem s tím měl poněkud potíže, protože spreadsheet nechtěl rovnat "podle kosti". Celé sloupce jsem musel ručně přepisovat, čímž se pochopitelně zvětšovala možnost chyby při přepisu. Pokud na něco přijde, pokud chcete něco vysvětlit, pokud chcete poslat výčet chyb, kterých jste se dopustili, tak se ozvěte.

Chtěl bych se podělit s prvním poznatkem z vyhodnocení toho závodu. Počítače Apple neukončují korektně řádky deníku ve smyslu předpisu pro .edi. Online EDI Generator by to už měl mít opravené, DL2RUM, tvůrce logu RUMLog už o tom též ví, ten právě přišel na příčinu.


Mirek OK1DOM
Poslal ok1dom dne Sunday 18 February 2018 - 13:22:37  ::  | verze pro tisk

Přejít na stranu       >>