Novinka: Výsledky Zimního QRP závodu na VKV 2018
(Kategorie: Různé)
Napsal ok1dom
Saturday 24 March 2018 - 13:16:26

Konečné vyhodnocení se mi poněkud protáhlo, jelikož jsem se snažil si práci zjednodušit :). Krásný protimluv, ale tak už to v životě bývá.
Dosud jsem otrocky vyplňoval tabulku s údaji o stanici poctivě údaj po údaji. Poté jsem odečetl chyby a vygeneroval výsledky, podle kterých jsem tabulku přerovnal. Jednoduché. Nebavilo mne to, i pojal si úmysl otrockou práci poněkud ulehčit. Měl jsem k dispozici tabulku vygenerovanou programem, v podstatě nic složitého ji naimportovat a místo otročiny jít na jedno a více dle nálady. Sloupce byly v jiném pořadí, ale co je to na nás, tohle se zmákne. Sloupce bryskně přeházeny, ale obsah buněk nešel zarovnat vlevo/vpravo/doprostřed, byl jako když hází slepicím. Takže zeditovat buňky a vyházet mezery. Nebylo to úplně ono, ale to se vsákne. Začal jsem vkládat chybné body a co to - ono to někde nechce počítat! Nějaké blokové operace, jako že to v buňkách je číslo, tak to nevzalo ani náhodou. Jednotlivé změny buňku po buňce občas prošly, občas ne. Takže sloupec okopírovat vpravo mimo tabulku a ručně vpisovat do jednotlivých buněk v příslušném sloupci. Tak tohle zabralo, konečně tabulka začala vypadat k světu. Pečlivě tabulku vzít do bloku, nechat přerovnat pořadí podle dosažených výsledných bodů a uff, ven s tím a natáhnout nohy a tělo.
A teď teprve začal mazec. Maily, že údaje jsou špatně, že vysílali odjinud, s jiným zařízením. Tak jsem se znovu ponořil do tabulky a zjistil, že zatímco ručně psané buňky vlevo se přerovnaly správně, tak některé vpravo počínaje lokátorem zůstaly na původní pozici, jako když je buňka uzamčená proti přepisu. Čert byl skryt v detailu, že některé se přerovnaly. Jelikož jsem viděl zjevnou změnu, tak jsem to dále nekontroloval, Neměl jsem šanci rychle zjistit, že je něco špatně, na to je příliš mnoho údajů a namátková kontrola seděla.

Takže tady je výsledek našeho zimního snažení:
[odkaz]

GL! Mirek OK1DOM


Tato novinka je z ČAV - Českomoravští­ amatéři vysí­lači
( http://www.c-a-v.com/news.php?extend.1338 )


Vygenerováno za: 0.0974 sec, 0.0157 z toho dotazů.